Korňa, U8 /r. 2008 a mladší/ - 22.11.2015

01.12.2015 22:53

 

Hralo sa systémom 5+1, zápas 16minút, ihrisko 34 x 20 m, bránka 5 x 2 m, lopta veľkosť č.3

 

Výsledky našich zápasov podľa poradia:

Základná skupina

1. zápas  FK Junior Košice – MFK Vítkovice /CZ/  3:2

- strelci gólov: Hani Al-Zabidi -1x, Filip Števula – 1x, Šimon Piga - 1x

2.zápas   FK Junior Košice – ČSFA Malacky    3:0

- strelci gólov: Filip Števula - hattrick

3.zápas   FK Junior Košice – Baník Ostrava /CZ/   0:5

4.zápas   FK Junior Košice – AS Trenčín  1:4

- strelec gólu : Dominik Ťukody - 1x

5.zápas   FK Junior Košice – FO Kinex Bytča  3:3

- strelci gólov: Matúš Jerga – 1x, Dávid Mucha – 1x, Šimon Piga - 1x

6.zápas   FK Junior Košice – FK Třinec /CZ/ 2:1

- strelci gólov: Daniel Kardoš – 1x, Dominik Ťukody - 1x

 

Zápas o umiestnenie – siedme miesto

7.zápas  FK Junior Košice – FC VSS Košice  2:4

- strelci gólov: Matúš Jerga – 1x, Šimon Piga - 1x

 

 

Naša zostava: Daniel Kardoš, Matúš Jerga, Filip Števula, Vladimír Čudejko, Ivan Novotný, Hani Al-Zabidi, Dominik Ťukody, Erik Zagora a Šimon Piga, Dávid Mucha / naši kamaráti z FK Junior Šaca /

 

 

Priebeh turnaja:

V prvom stretnutí chlapci vybehli na palubovku a hra bola vyrovnaná. Ku koncu sme zvládli záver zápasu a uspeli nad Vítkovicami. V druhom zápase sme mali navrch, Filip exceloval svojimi štipľavými strelami na bránku súpera, naše biele dresy dominovali. Naša radosť a prvé dve víťazstvá nám dodali štipku sebavedomia do ďalších zápasov. Tréner Dušan v prestávkach medzi stretnutiami umne motivoval chlapcov a pripravoval ich, že aj prehra môže prísť, nech sa nevzdávajú aj za nepriaznivého stavu. I mal pravdu, následne sme v treťom zápase s Baníkom Ostrava utŕžili debakel 5:0. Ako dodatok uvádzam, že Baník Ostrava sa stal neskorším víťazom tohto turnaja. Vo štvrtom meraní síl proti AS Trenčín sme začali gólom, následne sme obratom dostali dva rýchle góly. Škoda našich nepresných striel aj keď treba povedať, že tento súper bol nad naše sily. Zápas poznačilo aj zranenie Filipa, ktorý zápas nedohral pre zranenie členka. Po viac ako hodinovej prestávke a obede sme pokračovali v peknom výkone proti FO Bytča. Mrzieť nás môže, že sme nezvládli záver zápasu za stavu 3:1 v náš prospech, keď sme inkasovali dva góly a zo zápasu sme si vyrobili drámu ako hrom. Nakoniec nás táto remíza môže veľmi mrzieť, mohli sme skončiť na vyššej priečke v skupine  po základnej časti.

V poslednom zápase v skupine  sme úspešne vymenili brankára, Danko hral v útoku a Filip hájil našu svätyňu. Bola to úspešná výmena, čoho dôkazom bol Dankov krásny gól. Našu suverenitu potvrdil Dominik pekným gólom  z hry.

Po základnej časti postupovali z každej skupiny prvé dva tímy, nemali sme šťastie, skončili sme v skupine na štvrtom mieste. V boji o siedme miesto sme sa stretli zoči-voči nášmu mestskému rivalovi – FC VSS Košice. Po nútenej výmene brankára Danka za Filipa, sa súper cez nás prestrieľal. Škoda, že to takto dopadlo, nevadí, oceňujeme krásne osobné súboje, pochvalu si zaslúžia všetci hráči i tréner. Vieme kde máme ešte rezervy. Osobitné poďakovanie patrí Dávidovi a Šimonkovi z Junioru Šaca, ktorí nám svojou hrou dopomohli ku krásnym výsledkom – veľká vďaka chlapci !

 

Resumé o turnaji:

Oficiálne sme na turnaji organizovanom Futbalovou arénou v Korni (okr. Čadca) nastrieľali štrnásť gólov v siedmych zápasoch a inkasovali sme devätnásť gólov. Skončili sme na peknom ôsmom mieste z 15 družstiev.

Naši strelci:  Dominik Ťukody - 2 góly, Filip Števula – 4 góly, Hani Al-Źabidi - 1 gól, Matúš Jerga - 2 góly, Daniel Kardoš - 1 gól, Šimon Piga – 3 góly, Dávid Mucha – 1 gól

Našich chlapcov z klubu FK Junior Košice za odvedené výkony chválime.

Prvé tri tímy obdržali len poháre  od organizátora turnaja. Individuálne ocenenia pre hráčov organizátori nevyhlasovali. Ocenenie /futbalovú loptu/ za najlepšieho strelca na turnaji si prevzal hráč FC VSS Košice Kačmáry.

 

Individuálne ocenenie za najlepší výkon na tomto turnaji v rámci nášho tímu patrí  zaslúžene všetkým zúčastneným na turnaji - dobrý kolektívny výkon, zhodnotil tréner Dušan Mikloš.

 

Juniori do toho, nebojte sa nikoho.!

 

Výsledková listina turnaj U8 v Korni  – 22.11.2015

 

1. FC Baník Ostrava

2. MFK Vítkovice

3. CFT Academy Vranov nad Topľou

….

8. FK Junior Košice