Olšany u Prostějova, U10 /r.2006 a mladší/, Olšany CUP, 25. jún 2016

27.06.2016 08:54

 

Naše výsledky: skupina „B“

 

MFK Vyškov – FK Junior Košice                 5:0

Zaslúžená prehra, Súper hneď z prvej strely v prvej minute stretnutia išiel do vedenia, čo poznačilo celý priebeh stretnutia. My sme boli blízko k vyrovnaniu na 1:1, ale strela Šimiho šla do tyče a Rišova strela za stavu 2:0 do brvna. Súper naše nedôsledné bránenie potrestal ešte trikrát.  Ako sa neskôr ukázalo, Vyškov bol nalepším družstvom v našej skupine, ktorú suverénne vyhral bez prehry a celkovo skončil na 3. mieste.

 

TJ Smržice – FK Junior Košice                     1:6

Aj v 2. stretnutí sme prehrávali 0:1 , ale v krátkom čase sme dali dva „zlepené“ góly Šimim. Na prvý gól mu prihrával Rišo. Ďalšie góly sme už strielali len my, tretí Karim, štvrtý Rišo po prihrávke od Karima, piaty opäť Karim a skóre uzavrel Rišo po prihrávke od Sajmona. Hodno spomenúť ešte 1x strelu do tyče a 2x do brvna Jakubom.

 

FK Junior Košice – ČAFC Praha                  4:1

V treťom stretnutí sme sa opäť radovali a po dobrom výkone sme vyhrali. Naše góly padali v tomto poradí: prvý strelil Sajmon, následne 3x presne mieril Rišo. Na druhý gól mu prihrával Šimi, na štvrtý Jakub. Súperovi sa podarilo znížiť na konečných 4:1. Žiaľ v tomto stretnutí sa nám zranil náš najlepší strelec Rišo, ktorý už potom do ďalších stretnutí nastupoval len sporadicky, resp. pri zahrávaní našich štandardných situáciách.

 

Sigma Olomouc 1 – FK Junior Košice          4:4

V štvrtom stretnutí sme uhrali remízu, Vzhľadom na to, že sme prehrávali 2:0 a vyrovnali dve minúty pred koncom, môžeme byť s remízou spokojní. Na dva góly v našej sieti sme správne zareagovali. Na 1:2 znížil Šimi, na 2:2 z priameho kopu vyrovnal Jakub a do vedenia nás dostal Sajmon. Žiaľ súper vyrovnal a následne opäť šiel do vedenia. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať Sajmonom, po prihrávke od Karima. 

 

FK Junior Košice – SK Hranice                    1:2

V poslednom stretnutí v skupine, už bez spomínaného Riša v základe, sme vyhrávali 1:0 gólom Iva, po prihrávke od Jakuba. Vo vyrovnanom stretnutí sme nedokázali pridať druhý gól. Súper dal dva a tak sme stretnutie v skupine zakončili prehrou.

 

Umiestnenie v skupine: 4. miesto, ktoré nás nasmerovalo do skupiny o 20 – 25 miesto.

 

Naše výsledky o 20 až 25 miesto

 

FK Junior Košice – TJ Milín                         1:2

Začali sme dobre, keď po výbornej kombinácii Jakub – Šimi – Rišo na jeden dotyk, sme sa ujali vedenia. Herne vyrovnané stretnutie sme nakoniec o gól prehrali. V koncovke sme nevedeli nahradiť zraneného Riša.

 

AP Gliwice (PL) – FK Junior Košice            0:4

V úvode stretnutia sme mali smolu, keď Ivo hlavičkoval loptu do tyče. Presnejší bol Karim, ktorý po prihrávke od Sajmona dal náš prvý gól. V poradí druhý a tretí gól po nezištných prihrávkach od Iva, dali naši zatiaľ netradiční strelci, Dano a Filip Proks. Veľmi sa z toho teším. Naše zaslúžené víťazstvo s nie slabým súperom na 4:0 pečatil Rišo po prihrávke od Jakuba.

 

 FK Těrlicko – FK Junior Košice                  1:2

V tomto stretnutí sme doslova utrpeli víťazstvo. V celom priebehu stretnutia sme sa trápili, nepremenili sme šance a dlho to vyzeralo na našu prehru 1:0. Nakoniec po bojovnom, utrápenom výkone sme v posledných piatich minútach dali dva vydreté góly. Obidva dal Rišo po rohových kopoch. Prvý zahrával Jakub, druhý Sajmon.

 

TJ Sokol Olšany – FK Junior Košice            1:3

Naše víťazstvo bolo zaslúžené. Dali sme pekné góly. Prvý po prihrávke Jakuba z roh. kopu dal Rišo. Druhý zo ŠS po rozohratí priameho voľného kopu, ktorý zahrávala krátkou prihrávkou na Jakuba Mery. Po strele Jakuba, domáci brankár loptu len vyrazil pred seba a Karim stál na správnom mieste a zvýšil na 2:0. Aj pri treťom našom góle boli Jakub a Karim. Po ich výbornej kombinácií Karim upravil na 3:0. Domáci v závere už len znížili na 3:1.

 

FK Nový Jičín – FK Junior Košice               5:3

Tak taký zlý úvod som s mojimi zverencami zažil prvýkrát a verím, že aj naposledy. Po dvoch minútach sme prehrávali 2:0. Vystriedal som celú päťku hráčov a druhá päťka po troch minútach dostala tri góly. V piatej minúte sme prehrávali 5:0. Použijem terminológiu z boxu: boli sme zrelí na uterák. Našťastie po zvýšenom dohovore sme sa spamätali a ostatné minúty patrili nám. Našu prehru sme zmiernili troma gólmi. Prvý a tretí strelil Rišo. Prihrávali Jakub a Šimi. Ozdobou bol náš druhý gól, Na svedomí to má Mery, ktorá ako na podnose pripravila gólovú prihrávku Šimimu.

 

Konečné umiestnenie: 20. miesto (37 účastníkov)

 

5 víťazstiev, 4 prehry, 1 remíza, celkové skóre 28:22

 

Góly: Rišo 12, Karim 5, Šimi 4, Sajmon 3, Ivo 1, Jakub 1, Dano 1, Filip Proks 1-palec hore

Prihrávky na góly: Jakub 7, Sajmon 3, Karim 2, Šimi 2, Mery 2, Ivo 2, Rišo 1

 

Reprezentovali nás: brankári Čančinov – 9 obdržaných gólov, Hulík – 13 obdržaných gólov,

Šalitrošová, Š. Števula, F. Števula, Kováč, Ondrejka, Papáč, Kubík, Mikluš, K. Al-Zabidi, Proks, Medňanský

 

Veľké ďakujem všetkým mojim hráčom a hráčke za príkladnú reprezentáciu nášho klubu, aj keď nám herne a výsledkovo nevyšli všetky stretnutia podľa našich predstáv. Veľké plus pre nás je, že sme mali možnosť hrať proti súperom, s ktorými sme nikdy nehrali. Z prehier sa treba poučiť a ja som presvedčený, že naša výkonnosť bude  po absolvovaných TJ naďalej stúpať.

Ďakujem všetkým rodičom za skvelú atmosféru počas celého turnaja, za bezpečnú dopravu na a z turnaja. Ďakujem za bezproblémový priebeh na turnaji nášmu vedúcemu družstva Hugáňovi.

Boli ste skvelí. Junior do toho!

 

              Tréner Urban