Veľkonočný turnaj FK Junior Košice, kategória U8, ročník 2007 a ml., 21.3.2015

Semifinále

FK Junior Košice – MŠK Rim. Sobota              2:0

Zápas o  1. miesto:

FK Junior Košice – FK Pohronie „A“                2:1 pk    /2:0 na p.  kopy, strelci: Oliver Lešo, Ivan Mikluš/

Celkové umiestnenie na turnaji:   1. miesto

Držiteľ klubového pohára za umiestnenie:       Samko Červienka

Strelci našich gólov:

Karim Al Zabidi 1,  Ivan Mikluš 2,  Šimon Topoľčani 6, Michal Hulík 1

Ocenený hráč:

Šimon Topoľčani  – najužitočnejší hráč turnaja

Náš tím:

Tomáš Géci,  Ivan  Mikluš,  Michal Hulík, Karim  Al Zabidi,  Hani Al Zabidi, Marián Kollárik, Šimon Topoľčani,  Oliver Lešo, Marianka Šalitrošová, Samko Červienka, Alex Tančák, Dominik Ťukody

Konečné poradie tímov: 1. FK Junior Košice,  2. FK Pohronie „A“,  3. MŠK Rim. Sobota,  4. Fomat Martin  .....

Tím ročníka 2007 a ml. po úspechoch na predchádzajúcich turnajoch čakalo vystúpenie na domácom podujatí a potvrdenie svojich futbalových kvalít.

Úvodný zápas v skupine proti Prešovu sme zvládli podľa očakávania, aj keď naši ešte neboli vo svojej prevádzkovej teplote, ale Tomi v bránke nás svojimi veľmi dobrými  zákrokmi podržal a Šimon dvoma gólmi potvrdil svoj potenciál v útoku.

Veľmi dôležitý zápas z pohľadu postupových ambícií bol v poradí druhý  proti kvalitnému súperovi z Pohronia. Bol to jeden z najlepších zápasov na turnaji, naši ukázali svoju kvalitu hlavne čo sa týka kolektívneho prejavu hry, bojovnosti každého hráča a boli sme  v zápase lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali.

V treťom zápase v skupine proti mestskému rivalovi, stále sa zlepšujúcemu Benecolu, sme potvrdili úlohu favorita a gólmi Miška a Šimona sme zápas vyhrali 2:0. V poslednom zápase  sme sa stretli s chlapcami z Humenného. Po dvoch chybách sme dostali dva góly, súper sa dostal do výhody. Našim sa podarilo Šimonom znížiť stav na 2:1 a ukázalo sa, že to bol veľmi dôležitý gól pri konečnom poradí v našej skupine.

Po postupe z prvého miesta v  skupine,  v semifinále naším súperom boli chlapci z MŠK Rimavská Sobota. Tréner v zostave spravil nečakaný ťah, keď do obrany stiahol Ivka k Oliverovi a chlapci svoje úlohy zvládli, neinkasovali sme žiadny gól a Karim so Šimonom sa postarali v útoku o naše dva góly v súperovej bránke a postúpili sme do veľkého finále.

V boji  o 1. miesto sme sa znova stretli so súperom zo skupiny  s FK Pohroním  „A“.  K tímu sa opäť pripojila  Marianka. V zápase sme vyhrávali 1:0 gólom Ivka, súper vyrovnal na 1:1 a tak nasledovali strely zo značky pokutového kopu. Naši strelci boli úspešní, súper nepremenil svoje možnosti a tak sme sa tešili z víťazstva na domácom turnaji.

Chlapcom, Marienke, trénerovi a celému klubu  k úspechu gratulujeme, rodičom  ďakujeme za podporu detí a  pomoc pri organizovaní už tradične  veľmi peknej akcie pre mladé futbalové nádeje a spoločne sa tešíme na nové športové akcie.