Deva Cup 2014, 16.2.2014, organizátor Galaktik Košice

19.02.2014 16:31

Deva cup 2014, kategória U8, ročník 2006 a ml., 16.2.2014, organizátor turnaja Galaktik Košice

Zápasy v skupine

Na prvý zápas v turnaji sme nastúpili proti FA Benecol Košice. Už od 3.minúty sme prehrávali 1:0. V  polovici stretnutia Marko Ivan peknou strelou vyrovnal na konečných 1:1.  Súper mal počas celého zápasu miernu prevahu, keď naši hráči hrali viacej individuálne a nesnažili sa na veľkej hracej ploche si prihrať a tak sa dostať do šancí. Remíza bola pre nás viac než spravodlivá.

Na druhý zápas sme nastúpili proti MFK Michalovce. Prvý gól sme vsietili my strelou Marka Ivana už  na začiatku zápasu. V úvode stretnutia sme mali  ešte pár vyložených šancí na strelenie gólu, ale nevyšlo to. V 7. minúte sme dostali gól po  našej chybnej rozohrávke od našej bránky. V ďalšom priebehu Marko Ivan ešte  nastrelil z priameho kopu žrď. V tomto zápase sme boli lepším  tímom,  mali sme viacej šancí, ale stále sme si málo prihrávali.

Tretí zápas proti Užhorodu bol pre nás dôležitý  aj podľa vývoja zápasov ostatných tímov. Ak sme chceli bojovať o medaily, potrebovali sme tento zápas vyhrať. Už v 3. minúte mal veľkú šancu Riško Kubík, keď sa dostal sám pred brankára, ale nevyšlo to. V 9. minúte Šimon Števula po krásnom úniku nastrelil iba žrď.  Aj napriek ďalším šanciam sa nám nepodarilo skórovať a tak sme čakali na výsledky ostatných mužstiev v skupine.

Posledný zápas v skupine sme odohrali proti Safi Prešov a podľa predpokladov sme ho z prehľadom zvládli a vyhrali 4:1. Prvý gól strelil Marko Ivan peknou strelou na súperovu bránku. V 10. minúte mal šancu streliť svoj prvý gól Karim Al Zabidi, keď dorážal strelu Marka Ivana po priamom kope. Ešte to nevyšlo. V 13. minúte zvyšoval na 2:0 strelou Riško Kubík po peknej spätnej prihrávke Ivka Mikluša. O minútu super znížil na 2:1 znova po chybnej rozohrávke v obrane. Na 3:1 zvyšoval  bojovník Šimon Števula a na konečných 4:1 upravil  Šimon Topolčany po chybe súperovho brankára.

V konečnej tabuľke skupiny „B“ sme obsadili 3. miesto s celkovým skóre 6:3 a ziskom 6-tich bodov. Aj napriek tomu, že sme neprehrali ani jeden zápas , nezasiahli sme do bojov o medaily.

Zápas o umiestnenie  / o 5. miesto/

V nadstavbovej časti, v zápase o 5.miesto,  sme odohrali zápas proti MFK Košice, ktoré obsadilo 3. miesto v skupine „A“.  Stretnutie sme začali veľmi dobre, keď už v 1. minúte sme mali veľkú šancu po akcií Marka Ivana a Ivka Mikluša.  V 2 .minúte už sme vyhrávali 1:0 vydarenou strelou Marka Ivana z priameho kopu po faule na Ivka Mikluša.   O 4 minúty už sme vyhrávali 2:0, po veľmi peknom a obetavom samostatnom úniku Karima Al Zabidiho. Bol to prvý Karimov gól na turnajoch. Gratulujeme. Ďalší  priebeh zápasu sme mali pod kontrolou, keď sa na ihrisku vystriedali všetci hráči z lavičky a zabojovali o dobrý výsledok.

K  5. miestu na turnaji  hráčke, hráčom a trénerovi  nášho tímu gratulujeme, rodičom ďakujeme za podporu.