FK JUNIOR KOŠICE

Futbalový klub (FK) Junior Košice vznikol v roku 2008 ako občianske združenie a zároveň sa stal členom Slovenského futbalového zväzu a ATJK. FK na základe tohto členstva registruje svojich hráčov a hrá súťaže, ktoré sú organizované futbalovými klubmi s detskými kategóriami, riadené Slovenským futbalovým zväzom prostredníctvom Východoslovenského futbalového zväzu, prípadne inými futbalovými nadšencami.

Ciele FK Junior Košice:

1. ponúknuť širokej vrstve detí pravidelné športové-futbalové vyžitie,
  2. vychovávať a viesť k futbalu (športu) deti vo veku 5-15 rokov,
  3. vytvárať podmienky pre rozvoj telesných a športových aktivít,
  4. ponúknuť deťom, ako aj ich rodičom možnosť využitia voľného času (MDD, Mikuláš, sústredenia ...).

Tréningový proces je rozdelený na dve základné obdobia. Prvé z nich tzv. jar – jeseň (približne v období apríl – október), keď deti trénujú pod holým nebom 3 x v týždni na umelej a trávnatej ploche. V tomto období hrajú okrem turnajov aj ligy prípraviek. Druhé, zimné obdobie (približne v období november – marec) deti trénujú v telocvičniach, halách a zúčastňujú sa turnajov organizovaných naším klubom a inými futbalovými klubmi. Snahou klubu je zapájať čo najviac detí do súťaží, priateľských zápasov a turnajov.

Nábor detí do nášho klubu

Vzhľadom na množiace sa otázky týkajúce sa náboru detí do nášho klubu uvádzame:

Základný nábor je určený pre 5 až 8 ročné deti a je priebežný, bez obmedzení, vždy počas tréningov v pondelok a vo štvrtok od 17:00 hod. na našom ihrisku na Ostrovského ulici. Náš klub v zásade u tých mladších nerobí výber, je totiž určený všetkým malým futbalovým záujemcom. U starších detí a mládežníkov radi privítame aspoň základné futbalové nadšenie a zručnosti, ale hlavne "zápal" pre ďalší rast.

Mesačný poplatok za dieťa je 30 €/mesiac do kategórie U8 (z angl. teda do 8. roku dieťaťa podľa futbalových vekových kategórií) a 36 €/mesiac pre starších zverencov. Na zaregistrovanie do klubu a futbalového zväzu má každý čas na rozmyslenie pár týždňov.