Kraľovany 18.6.2016 kategória U9 (2007 a ml.)

22.07.2016 10:49

Turnaj Kraľovany Quick sport cup U9 / r. 2007a mladší / - dňa 18.06.2016 /sobota/,
organizátor Ľubomír Čieško, športový areál v Kraľovanoch,

Hralo sa systémom 5+1, zápas 17 minút, ihrisko 40 x 20 m, bránka 5 x 2 m, lopta č.4, povrch - prírodná tráva

Turnaja sa zúčastnilo 28 družstiev, systémom štyri skupiny po sedem účastníkov.
V základnej skupine každý s každým, po jej odohraní postupovali ďalej len prvé dve
mužstvá, následne do pavúka postupovali len víťazi - teda K.O. systém.
Naše družstvo odohralo na tomto turnaji deväť zápasov.

V základnej skupine sme obsadili druhú priečku za MŠK Žilina,
ktorá vyhrala základnú skupinu bez straty bodu.

7.zápas / osemfinále/ FK Junior Košice – FK Dukla Banská Bystrica 3:0

8.zápas / štvrťfinále/ FK Junior Košice - MŠK Fomat Martin 2:1

9. zápas / finále / FK Junior Košice - TJ Dynamo Príbovce     1:1 ( 0:2 p.k.)

Okienko nášho gólostroja:

strelci gólov: Karim Al-Zabidi – 9x, Ivan Mikluš – 5x, Šimon Topolčani  – 4x, Filip Števula - 3x,
Ivan Novotný - 1x,

Naša zostava:

Michal Hulík, Oliver Lešo, Filip Števula, Karim Al-Zabidi, Marián Kollárik, Marianna Šalitrošová,
Richard Dura, Ivan Mikluš, Šimon Topolčani, Ivan Novotný

Na trénerskom poste svoj medailový turnaj bravúrne zvládlo duo tréner Vladimír Majoroš
a prezident Maťo Kollárik, v pozícii vedúceho družstva.

Resumé o turnaji:

Oficiálne sme na turnaji U9 a ml. organizovanom Ľubomírom Čieškom nastrieľali dvadsaťdva gólov
v deviatich zápasoch, inkasovali sme päť gólov. Činnosť obrany a brankára musíme
vyzdvihnúť, veď Miško si udržal čisté konto v šiestich zápasoch z deviatich!!!!
Ej bisťu, to veru stojí za zmienku, tento rekord sa bude ťažko prekonávať.
Skončili sme na výbornom druhom mieste, škoda, že nám neostalo trošku viac síl
a šťastia pri penaltách, nevadí. S hrdosťou môžeme vyhlásiť, že máme naozaj šikovný
tím, výsledky sú toho dôkazom...

Turnaj hodnotím vzhľadom na naše výkony obrovskou pochvalou pre všetkých hráčov.
Veď odohrať 136 minút vo vyše tridsaťstupňovej páľave dá naozaj zabrať, palec hore -
klob úk dole.!

Herný prejav nášho tímu mal oku lahodiaci vplyv na divákov. Výbornou známkou môžeme hodnotiť zápas
proti stredoslovenským tímom konkr. ŽP Šport Podbrezová, Dukla Banská
Bystrica, Fomat Martin i takmer domácemu TJ Dynamo Príbovce. Radosť sledovať bolo duely
proti Podbrezovej a Banskej Bystrici, hýrili sme aktivitou, lopta bola
prevažne na našich kopačkách, diktovali sme súperom našu hru, ktorí s tým mali riadne problémy.
V predposlednom zápase sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav
zápasu, čo nás stálo nemálo síl, no oplatilo sa bojovať do konca.
V poslednom zápase sme si siahli na dno svojich síl, škoda, že sme inkasovali vyrovnávajúci gól v
posledných minútach. Je potešujúce, že aj hráči z lavičky zabrali, keď sme to najviac potrebovali.
Filip svojim i gólmi proti Martinu i Príbovciam pomohol tímu,
veľká vďaka patrí i jeho spoluhráčom.  Po deviatich dueloch sme síce neobhájili minuloročné prvenstvo,
no delil nás od toho iba krôčik. Nevadí, veď kto sa môže
pochváliť, že bol dva roky po sebe vo finále? No predsa tím FK JUNIOR Košice.
Po pár smutných chvíľach a potôčikoch sĺz nadšenie z hry predsa zvíťazilo - konečne sme si
zanôtili náš víťazný chorál a následne sme opustili ihrisko za aplauzu rodičov.
Nádherná úspešná reprezentácia nášho klubu a premiéra v nových dresoch v  klubových
farbách. Super deň, príjemné tropické počasie o to krajšie výkony.

Veľké Ďakujem patrí všetkým hráčom,  rodičom a priaznivcom.
Extra pochvala patrí táboru neúnavne fandiacich rodičov s bubnom, boli ste výnimoční, dnes si zaslúžite a
bsolutórium. Najlepšie fandiaci fanúšikovia, ktorí pochválili i prácu rozhodcov.
Čo v našich končinách vídať veľmi zriedkavo. Poďakovanie patrí už nášmu domovskému
penziónu z Ľubochne za ich super služby.

Svoje kvality nadpriemernými výkonmi  potvrdili všetci hráči. Super hra, úžasné výkony!!!

My Juniori môžeme byť právom pyšný, pretože už druhý rok za sebou náš tím získal individuálne ocenenie
najlepší hráč turnaja Kraľovany Quick Sport Cup 2016 v
kategórii U9, gratulujeme kapitánke Marianke Šalitrošovej k tomuto oceneniu.

Nicolas Krovina z tímu MŠK Fomat Martin sa stal s 11 gólmi najlepším strelcom turnaja .

LEN TAK ĎALEJ juniori naši. Prajem veľa síl a chuť do futbalu.

Partiu U9 z klubu FK Junior Košice za odvedené výkony chválime.

P rvé tri tímy obdržali poháre, každý hráč získal pamätnú sošku od organizátora turnaja.