MINILIGA TALENTOV

Tréner: D. Mikloš
7.5. Pondelok - príchod, ubytovanie, losovanie, spol. akcia
8.5. Utorok (št. sviatok) - odohratie zápasov

JUNIOR  celkovým víťazom MINILIGY TALENTOV 2011/12 v kategórii 2003 !!!

V Rožňave sa uskutočnilo záverečné štvrté kolo projektu Miniliga talentov. Program bol rozdelený do dvoch dní.  V prvý deň, aj napriek nepriaznivému počasiu prebiehali rôzne súťaže - futbal zmiešaných družstiev, bowling, súťaž o najtvrdšiu strelu a iné ... Večer bol krásny ohňostroj a na záver sme sledovali úspešný záver hokejového zápasu na MS našich proti USA.  USA. Na druhý deň prebehlo samotné finálové kolo. Po troch halových turnajoch, z ktorých sme dva vyhrali a raz boli druhí sme nastúpili na prvý turnaj na normálnom - trávnatom ihrisku. V prvom zápase sme po jednoznačnom priebehu porazili SNV v pomere 4:0, keď sa troma gólmi presadil J. Fiľak. V druhom zápase sme nastúpili proti Zemplínu MICHALOVCE. Znovu sme ukázali peknú hru s množstvom šancí, ale nedokázali sme prekonať michalovského brankára a zápas skončil remízou 0:0 . V ďalšom zápase sme nastúpili proti silnému družstvu  z Partizánu BARDEJOV. Zápas bol vyrovnaný a tak aj skončil 1:1 . Čakal nás zápas s domácou ROŽŇAVOU. Začali sme výborne a rýchlo sme viedli 2:0. Domáci zmobilizovali všetky sily a podarilo sa im vyrovnať. Výsledkom 2:2 zápas skončil a keď sme chceli vybojovať tretie miesto v tomto kole, potrebovali sme v poslednom zápase bodovať. Chlapci zabojovali a po výhre 2:0 nad STAROU ĽUBOVŇOU získali krásne bronzové medaily. V poslednom  stretnutí tohto kola proti sebe nastúpili BARDEJOV a ROŽŇAVA. Chlapci z Bardejova by v prípade víťazstva získali nielen prvé miesto v  tomto kole, ale stali by sa aj celkovým víťazom Miniligy. V zápase však nestačili na rozbehnutých domácich a prehrali 0:3. Víťazom tohto kola sa tak stala ROŽŇAVA  a celkovým víťazom sa pri rovnosti bodov za umiestnenia  stali naši chlapci, keď mali ako jediní 2 turnajové triumfy! GRATULUJEME! Janko FIĽAK sa s piatimi gólmi stal druhým najlepším strelcom turnaja, keď až v penaltovom rozstrele prišiel o titul najlepšieho strelca v súboji s domácim M. Domikom. Na záver treba poznamenať, že naši chlapci počas štyroch turnajov ani raz neprehrali v riadnom hracom čase a jedinú prehru v celej Minilige utŕžili v Bardejove s domácimi až po penaltovom rozstrele. Našimi najlepšími hráčmi boli už tradične Miro IVAN a Rišo LEŠO, dlhodobo výborné výkony podávali aj:  J. Fiľak, M. Šalitroš, D. Buko, M. Tvrdoň, ale pochvalu si zaslúžia aj ostatní chlapci, ktorí nás reprezentovali:  P. Radoczi, A. Koros, R. Babinec, R. Šoltýs, N. Škrinár, M. Demjanovič, S. Murín, M. Varga, A. Štelcl a T. Petruš.