Adidas cup 2014, kategória U8 (ročník 2006 a ml.) 1-3.2.2014

06.02.2014 17:19

Zúčastnené tímy:
V kategórií U8, ročník 2006 a ml. sa zúčastnilo turnaja 14 tímov, z toho 6 tímov zo Slovenska,  4 tímy z Ukrajiny, 2 tímy z Maďarska a 2 tímy z Poľska, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naše mužstvo hralo v skupine „B“.

FK Junior Košice – MOSP Bialystok /PL/ 1:6 Marko Ivan
FK Junior Košice – FC Obolon Kiev   /UA/ 3:0 Šimon Števula, Marko Ivan, Ivan Mikluš
FK Junior Košice – SJFSSOR Uzhorod B /UA/ 3:0 Richard Kubík 2, Marko Ivan
FK Junior Košice – FC Lokomotíva Košice  6:1 Richard Kubík 2, Marko Ivan 2, Šimon Števula, Marianka Šalitrošová
Zápas o umiestnenie – o 5. miesto
FK Junior Košice – SJFSSOR Uzhorod  A /UA/ 1:1 Marko Ivan
pokutové kopy   1:0

Zápasy v skupine

Naši nastúpili na prvý zápas v základnej skupine v sobotu proti FAMT Prešov.  Začali sme tento duel veľmi dobre, keď už v druhej minúte Marko Ivan z priameho kopu nastrelil tyč.  V štvrtej minúte si štandardnú situáciu zopakoval a vyhrávali sme 1:0. V 13. minúte Riško Kubík  prudkou strelou zvýšil na 2:0. V nasledujúcom priebehu zápasu sme mali územnú prevahu a ďalšie 4 šance na skórovanie. V 24.minúte Riško Kubík z priameho kopu po faule na Marka Ivana  zvýšil na 3:0. Súperovi sa podarilo v samom závere zápasu  znížiť na konečný  stav zápasu  3:1.

V druhom zápase v skupine sme nastúpili proti SC Hiros Kecskemét  /HU/.  V 5. minúte sme už prehrávali 2:0, súper mal prevahu, našim sa nedarila kombinácia a prihrávky, v 10. minúte sme dostali 3. gól. V strednej časti zápasu naši hru vyrovnali veľmi bojovným výkonom, pár minút sme mali aj územnú prevahu, ale nepodarilo sa nám streliť gól ani zo štandardných situácií, ktoré sú našou silnou stránkou hlavne v podaní Marka Ivana. V samom závere zápasu sme inkasovali ďalší gól na 4:0. Pozitívom tohto stretnutia bol veľmi dobrý prístup našich hráčov, bojovnosť, ale súper bol lepším tímom a zaslúžene toto stretnutie vyhral.

Tretí zápas  bol pre nás veľmi dôležitý pre umiestnenie v skupine a účasť v semifinále. Nastúpili sme proti MOSP Bialystok /PL/ . Nezachytili sme úvod zápasu našim pomalším pohybom  a už  v 5 minúte sme prehrávali 3:0. V 10. a 12. minúte sme inkasovali ďalšie góly  a bolo 5:0. Potom sme hru trocha vyrovnali, ale od 22. minúty sme   prehrávali už 6:0. Čestný úspech nášho tímu v 25. minúte strelil Marko Ivan z priameho kopu.

Druhý hrací deň sme začali proti   FC Obolon Kiev   /UA/  a to veľmi dobre, keď do tretej minúty zápasu sme mali vyložené 2 šance v podaní Marka Ivana  a Riška Kubíka, ale neuspeli sme.  V 4. minúte sme sa ujali vedenia peknou, vydarenou  strelou Šimona Števulu.  V 10. minúte Marko Ivan zvyšoval na  2:0 a v 19. minúte Ivko Mikluš po peknej akcií a prihrávke Marianky Šalitrošovej upravil na konečných   3:0. Naši tento duel zvládli v pohode, boli po celý zápas lepším tímom.

V poradí na 5. zápas sme nastúpili proti  SJFSSOR Uzhorod B /UA/. Od začiatku sme pôsobili futbalovejším dojmom, v 6. minúte po peknej akcií Marka Ivana dorážal do prázdnej bránky Riško Kubík a bolo 1:0. V 21. minúte zvyšoval na 2:0 Marko Ivan po strele z priameho kopu a v 22. minúte zvýšil na konečných 3:0 Riško Kubík.  Počas celého zápasu sme mali prevahu, naši kombinovali, boli tam prihrávky, „naša hra“.

Na posledný zápas v skupine sme nastúpili pri FC Lokomotíve Košice a tento duel sme podľa očakávania zvládli bez zaváhania  a vyhrali sme ho 6:1. Už v 2. minúte po samostatnom úniku skóroval Riško Kubík, v 8. minúte ten istý hráč po krásnej prihrávke Marka Ivana zvyšoval na  2:0. V 9. minúte Marko Ivan na 3:0 do prázdne bránky po vydarenej akcií Marianky Šalitrošovej. V 10. minúte strelila svoj gól aj Marianka Šalitrošová po akcií a prihrávke Ivka Mikluša. Na 5:0 zvyšoval  počas celého turnaja veľmi  dobre a srdnato hrajúci Šimon Števula strelou z priameho kopu. Súper znižoval v 19. minúte na 5:1, ale naši  zvýšili na 6:1 v 24. minúte gólom Marka Ivana.

O našom umiestnení  na druhom alebo treťom mieste v tabuľke skupiny „B“  rozhodoval zápas medzi MOSP Bialystok /PL/ a SJFSSOR Uzhorod B /UA/. Poliaci tento duel vyhrali  7:2 a to znamenalo, že sme hrali nasledujúci deň zápas o 5. miesto proti tretiemu zo skupiny  „A“  SJFSSOR Uzhorod A /UA/.

Zápas o umiestnenie

V pondelok sme nastúpili teda  na náš posledný zápas na tomto turnaji proti SJFSSOR Uzhorod A /UA/. V 3. minúte sme inkasovali gól a prehrávali 1:0. Naši mali postupne  miernu prevahu, boli lepším tímom a v priebehu ďalších piatich minút mali dve veľké šance na vyrovnanie stavu. V 10. minúte stálo pri nás šťastie pri veľkej šanci súpera na strelenie druhého gólu do našej siete. V 12. minúte sme zahrávali priamy kop  a  Marko Ivan vydarenou strelou vyrovnal na 1:1.  V samom závere zápasu sme mali vyloženú šancu na skórovanie v podaní Riško Kubík a  Miško Hulík, ale nevyšlo to a nasledovali strely zo značky pokutového kopu.

8.kop Tomáš Géci, góóóóól 2:1

Gól Tomiho Géciho znamenal naše víťazstvo v tomto zápase a celkové umiestnenie na veľmi peknom 5. miesto v kategórii U8,  ročník 2006 a ml. na turnaji Adidas cup 2014 v Prešove.

Všetci naši hráči si zaslúžia pochvalu za predvedené výkony, bojovnosť a disciplínu. Gratulujeme celému tímu na čele s trénerom Marekom Šiplákom. Rodičom ďakujeme za podporu detí a tešíme sa na ďalšie futbalové stretnutia našich ratolestí .