Rimavská Sobota, turnaj U8, ročník 2006 a ml. 16.11.2013

16.11.2013 11:39

Na prvom tohto sezónnom turnaji kategórie U8 v Rimavskej Sobote naši hráči získali veľmi pekné strieborné medaily.

Na turnaji sa zúčastnilo 8 mužstiev /MŠK Rim. Sobota „modrí“,  MŠK Rim. Sobota „oranžoví“, Jupie  B.Bystrica,  Dukla B.Bystrica, MFK Lokomotíva  Zvolen,  MFK Rožňava, FK Šaca a Junior Košice/, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po 4 mužstvá.  My sme  hrali v skupine  A, ktorú sme bez straty bodu vyhrali takto:

Junior Košice – Jupie  B. Bystrica        4:2  /góly: Marko Ivan 2, Richard Kubík 2/

Junior Košice – MŠK Rim. Sobota B    3:1  /góly: Richard Kubík 2, Ivko Mikluš 1/

Junior Košice – MFK Lok. Zvolen         1:0  /góly: Marko Ivan/

V základnej skupine naši ukázali pekné futbalové momenty, kombinačnú hru a bojovnosť. V bráne nás viackrát podržal náš brankár debutant Tomi  Géci. V poslednom zápase v skupine dostali väčší  časový priestor všetci hráči z nášho tímu, nakoľko finálovú účasť už sme mali istú.

V nadstavbovej časti naším súperom o celkové prvé miesto na turnaji  bolo mužstvo MŠK Rimavská Sobota „modrí“, ktorá rovnako v základnej skupine vyhrala všetky zápasy.

Stretnutie bolo veľmi napínavé, prvý gól sme inkasovali my, ale Marko Ivan vyrovnal na 1:1. V priebehu ďalších minút sme dostali druhý gól a bolo 2:1 pre súpera. Naši  hráči to nevzdali, príkladne bojovali a minútu pred koncom bombardér Marko Ivan vyrovnal na 2:2. Nasledovali strely zo značky pokutového kopu, na tie sme prehrali 2:1 a to znamenalo celkové druhé miesto na turnaji.

Finálový zápas bol správnym vyvrcholením celého turnaja,  malo to futbalový náboj ako na ihrisku, tak aj v hľadisku, keď diváci tlieskali pekným individuálnym aj kombinačným akciám a hráči príkladne bojovali. Počas celého finálového  stretnutia sme  boli futbalovejší, mali  sme pekné kombinačné akcie, akurát nám robil problém rozhodcom dovolený tvrdší spôsob hry nášho súpera.

Za výsledok a predvedenú hru hráčom a trénerovi gratulujeme. Rodičom ďakujeme za podporu.

Konečné poradie: 1. MŚK Rimavská Sobota modrí, 2. Junior Košice, 3. MŠK Rimavská Sobota oranžoví, 4. Dukla Banská Bystrica, 5. FK Šaca, 6. Jupie Banská Bystrica, 7. MFK Rožňava, 8. Lokomotíva Zvolen.

Náš tím:

Tomáš Géci, Marko Ivan, Richard Kubík, Marianka Šalitrošová, Oliver Lešo, Šimon Topoľčany, Ivan  Mikluš, Marián Kolárik, Samuel Červienka , Jozef Kováč

Ocenení naši hráči:

Tomáš Géci – najlepší brankár turnaja