Veľkonočný turnaj FK Junior Košice, kat. 2004 (U-9), 17.3.2013

28.03.2013 15:48

Chlapci ročníka 2004 úspešne ukončili halovú sezónu na našom Veľkonočnom turnaji.  Z ťažkej základnej  skupiny postúpili do finálovej skupiny, kde si vybojovali bronzovú medailu.

Prvé dva zápasy základnej skupiny charakterizovala výborná obranná hra, agresivita v osobných súbojoch a rýchla kombinácia smerom k súperovej bráne. Výsledkom boli víťazstvá s FAM Poprad (4:0) a Spišskou Novou Vsou (1:0). V ďalšom zápase skupiny s FAMT Prešov,  chlapci podali výkony porovnateľné s prvými zápasmi, ale výbornému súperovi sme podľahli (3:1).  Najslabší výkon na turnaji sme podali v zápase z Ukrajinským družstvom  Suzirja Svalyava  a prehrali sme ho hladko 0:2.

Podľa „všeobecnej zhody“ zúčastnených, bol vôbec  najlepším zápasom turnaja, náš duel s neskorším víťazom turnaja, tímom Rimavskej Soboty.  Ten chlapci odohrali ako prvý vo finálovej skupine a po výbornom výkone sa zápas skončil remízou 1:1.  Posledný zápas na turnaji, chlapci zvládli rovnako ako prvé dva a SAFI Prešov porazili 1:0. V konečnom súčte sme teda vo finálovej skupine obsadili 3. miesto.

Za najlepšieho obrancu turnaja bol vyhlásený Hugo Hudačin a najlepšieho hráča družstva FK Junior  bol vyhlásený Matej Holeva.